Як списати борг за комунальні послуги: газ, електроенергію і воду?

Як списати борг за комунальні послуги: газ, електроенергію і воду?

Оплата комунальних послуг завжди була, є і буде однією з найактуальніших тем. Тарифи ростуть з кожним разом все вище і вище, і навіть не дивлячись на підвищення суми середнього прожиткового мінімуму далеко не кожен житель здатний в повному обсязі оплачувати послуги ЖКГ.

Деякі намагаються оформити субсидію, але з тих чи інших причин це можуть зробити небагато. Найчастіше люди намагаються оплатити якусь частину комунальних послуг, а якщо немає і такої можливості, тоді не платять зовсім. І відповідно починають рости борги, з яких потім дуже нелегко вибиратися.

Які існують законні способи списання боргів по ЖКГ?

Згідно із законом списання боргів за комунальні послуги в повному обсязі можливо в певних випадках. А саме:

  • У разі смерті власника житла.
  • Ліквідація юридичної особи, яка є власником приміщення (офіс, магазин тощо)
  • У разі банкрутства фізичної особи можливе списання боргів за комунальні послуги.
  • Списання боргів за комунальні послуги можливо в разі визнання господаря житла недієздатним (інвалідність, важка хвороба, важкі каліцтва і виробничі травми).
  • Рятування боргів за газ, воду та електроенергію можливо також по закінченню терміну позовної давності з боку власника.

Але необхідно відзначити, що дані положення актуальні в тому випадку, якщо заборгованість накопичувалася протягом 3-х річного терміну, і не було письмових повідомлень з боку комунальних служб і до громадянина немає ніяких претензій.

Що буде якщо не платити борги по ЖКГ?

Якщо не вдається вдатися до списання боргу офіційним шляхом і борги за комунальні послуги продовжують зростати, комунальне підприємство, швидше за все буде стягувати заборгованість шляхом звернення до суду. Але такий варіант буде крайнім заходом. Зазвичай, керуючі комунальними компаніями йдуть на зустріч споживачам. В такому випадку громадянам пропонується реструктуризація боргу, тобто сума заборгованості розбивається на виплати певними сумами на якийсь термін (6 місяців до 1.5 років). Регулярний платіж не повинен становити більше 25% доходу працюючого платника і та не більше 20% у пенсіонерів або людей отримують допомогу.

Що робити, якщо немає можливості оплачувати борг?

Причин, через які люди не мають можливості оплачувати комунальні послуги і накопичені за ним заборгованості величезна кількість. Але сьогодні будь-яку фінансову проблему можна вирішити. Онлайн - кредитування Mycredit допоможе вам у вирішенні ваших проблем. Оформити заявку та отримати фінансову допомогу може будь-який потребує громадянин.

Час оформлення заявки забере у вас не більше 15 хвилин, після чого ви можете повністю бути впевненими в її схвалення. Подібні мікрофінансові організації дозволяють вам відчувати себе комфортно в будь-якій ситуації. Звертатися за фінансової підстраховуванням в Mycredit ви можете скільки завгодно, за умови закриття попереднього кредиту.

Така фінансова допомога допоможе вам впоратися з будь-якою складною ситуацією і не дозволить накопичуватися вашим боргами. Звертайтеся в перевірені і надійні мікрофінансові організації і ви завжди будете впевненими в своєму фінансовому становищі.

Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оценок.